Zakochaj się w stylu retro

Rosnąca popularność stylu retro oraz wnętrz rustykalnych sprawia, że ludzie coraz chętniej szukają niebanalnych rozwiązań, które będą kojarzyć się im z dawnymi czasami.

Retro w całym domu

„Staromodna” estetyka przejawia się szczególnie w aranżacji pomieszczeń takich jak kuchnie czy sypialnie. Tam najłatwiej jest bowiem wpleść stare, odrestaurowane meble czy dodatki, antyki lub elementy inspirowane i postarzane. Trudniej jest natomiast zachować tę estetykę w przypadku łazienek. To, aby zarówno elementy wyposażenia, jak i ściany i podłogi były spójnie wizualnie, może okazać się nie lada wyzwaniem. Pomimo że na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór kafelków stylizowanych na retro, to elementy wyposażenia, jak toalety, wanny czy umywalki bywają już trudniejsze go znalezienia.

projekt retro lazienki
Pomysł na starodawną łazienkę

Umywalki retro, pomimo że trudne do znalezienia, są wyjątkową perełką i przykuwają wzrok każdego, kto znajdzie się w łazience, stylizowanej właśnie w tym klimacie. Na stronie lazienkaretro wybór tego typu umywalek jest jednak nieskończony. Wśród produktów znajdują się różne typy umywalek: od nadblatowych po wiszące. Każdy model jest wyjątkowy. Dla fanów eleganckich i klasycznych rozwiązań dostępne są proste, ale niebanalne w wyglądzie umywalki, stylizowane na te z dawnych, angielskich łazienek. Nie sposób nie znaleźć tu czegoś dla siebie – różne kształty i kolory pozwalają na dobranie umywalki idealnej dla siebie.

wanna retro w pokoju
Odrobina szaleństwa

Ci, którzy są bardziej odważni i szukają czegoś bardziej ekstrawaganckiego (ale wciąż zachowanego w klimacie retro), mogą się zdecydować na umywalki retro z konsolą rower. Trudno nie zwrócić na nią uwagi. Model ten doskonale przykuwa wzrok i staje się centralnym punktem każdej łazienki. Dobrze dobrana aranżacja wnętrza i pozostałe dodatki, którymi ozdabia się wnętrze, mogą uczynić z łazienki ulubione pomieszczenie w całym domu.
Warto czasem udać się w podróż w czasie. Dom w stylu retro to najlepszy sposób na zatrzymanie chwil w pędzącej rzeczywistości współczesnego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?