Wykończenie domu – Schody drewniane

Budowa domu jest niezwykle żmudnym oraz długotrwałym procesem. Wiąże się to nie tylko z satysfakcją ale również i sporym stresem w trakcie budowy. Należy przemyśleć wszystko bardzo dokładnie by niczego nie żałować. Każdy najmniejszy element może mieć duży wpływ na ogólny wygląd nowego mieszkania. Jednym z takich elementów bez wątpienia są schody drewniane, których wybór trzeba bardzo skrupulatnie przemyśleć. Konstrukcja oraz materiał, z jakiego będą wykonane schody trzeba wybrać już w fazie projektowania mieszkania.

drewniane schody

Zalety drewnianych schodów?

Schody z drewna mają szereg zalet w porównaniu do schodów betonowych. Największą zaletą tego typu schodów jest ich niewielka waga. Przyrównując ją do schodów wykonanych z betonów to różnica jest naprawdę duża.

Schody drewniane mają znacznie mniejsze rozmiary i można je umieścić w większej ilości miejsc, gdzie schody betonowe nie miałyby się prawa sprawdzić.

Rodzaje

Jednym z ciekawszych rodzajów schodów drewnianych są wersje spiralne. Sprawdzą się one przede wszystkim w mieszkaniach o niewielkim metrażu, posiadając przy tym dodatkową kondygnację. To właśnie mała ilość zajmowanego miejsca jest największą zaletą. Schody te idealnie spisują się w nowoczesnych domach. Design schodów bez wątpienia jest ciekawy. Schody spiralne prócz nowoczesnego wyglądu, mają również kilka wad. Nie są one najlepszym rozwiązaniem gdy mamy małe dzieci lub w mieszkaniu są osoby starsze czy niepełnosprawne.

schody drewniane

Schody bukowe

Schody wykonane z buku charakteryzują się przede wszystkim eleganckim wyglądem. Są one również łatwo dostępne, co sprawia, że bez problemu zakupimy odpowiedni model dostosowany według indywidualnych upodobań. Schody bukowe dobrze komponują się z większością mebli oraz innych elementów wyposażenia mieszkania. Sama barwa także jest niezwykle przyjemna dla mieszkańców. Buk świetnie ochrania przed wilgocią. Schody wykonane z buku zawsze będą modne i na czasie. Wybierając schody bukowe należy mieć na uwadze, że nie należy chodzić po nich w twardym obuwiu. Nie sprawdzą się również gdy schody są regularnie eksploatowane.

Schody dębowe

Schody dębowe to przede wszystkim elegancja i nowoczesny design. Dąb uznawany za szlachetne drewno idealnie komponuje się w każdą stylizację mieszkania. Schody będą sprawdzać się znakomicie zarówno w większych mieszkaniach, jak i domach o małym metrażu. Dąb jest drewnem niezwykle wytrzymałym i twardym, co sprawia, że mogą być intensywnie eksploatowane przed długie lata.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?