Wspaniałe wakacje nad morzem

Wakacje, to czas relaksu i marzeń, a także błogiego wypoczynku. Najlepiej jeśli jest wtedy ciepło, a pogoda dopisuje. Dobrze, jeśli w okolicy jest możliwość kąpieli, a także szaleństwa na pojazdach wodnych. Można zabrać całą rodzinę, przyjaciół, albo pojechać tylko w kameralnym gronie.

Ciepłe morza warte uwagi

Niektóre morza są raczej zimne, a nagrzewają się jedynie latem i nie zawsze woda w nich jest dość ciepła do kąpieli. Do takich wód możemy zaliczyć Bałtyk. Inne zaś akweny morskie są znacznie cieplejsze i określane mianem ciepłych mórz, a to za sprawą ich temperatury wody. W takim morzu nie tylko chodzi o samą kąpiel, ale także możliwość wygrzewania się w nim. Mimo iż odczucia mogą być nieco odbiegające od prawdy, bo jeśli w słońcu temperatura osiąga sporą wartość, woda może wydawać się nieco chłodna, ale po jakimś czasie, kiedy już przywyknie się do kąpieli może się okazać całkiem przyjemne takie pływanie w ciepłym morzu.

 miasto-noca-w-rumuni

Walory zdrowotne

Kąpiele w ciepłych morzach, to doskonała recepta na różne dolegliwości związane z bólami. Chociaż nie wszystkie, bo skręcone i obite miejsca lepiej jest trochę schładzać, jeśli zbyt mocno bolą, ale w przypadku bólów związanych z chorobami stawów, to już może taka kąpiel przynosić nieco ulgę. Minerały zawarte w morskiej soli, także mają dobry wpływ na skórę i cały organizm. Do kąpieli w domu często dodaje się sól, aby nieco zmiękczyć naskórek, a także pozbyć się starego.

gory-transylvania

Dobre miejsce na wczasy

Wybierając dobre miejsce na wczasy, można bez żadnego zastanowienia wybrać wycieczki do Rumunii bo jest tam wszystko, czego miłośnikom udanych wakacji potrzeba, zarówno wspaniałe plaże, jak też miejsca do spacerowania, a także możliwość uprawiania wodnych sportów. To miejsce, do którego warto zabrać przyjaciół i najbliższych. Spędzając wspólne chwile, można także wybrać się do mrocznych zamków i posłuchać legend. Bawiąc się i grając w gry planszowe można oderwać się od codziennego zgiełku, a kiedy pogoda nieco się popsuje, zawsze można wybrać się do miejscowego baru, aby poznać miejscową kuchnię i tradycje wieczornych zabaw mieszkańców.

 widok z samolotu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?