Solidne płytki do naszego domu

Wybór płytek do naszego domu nie zawsze jest łatwą decyzją, obecnie na rynku znajdziemy bardzo wiele rodzajów płytek, mogą być to przykładowo płytki gresowe na podłogę.

Oczywiście będziemy poszukiwali odpowiedniej kolorystyki, która będzie pasowała do pozostałych elementów wystroju naszych wnętrz. Oczywiście powinniśmy zastanowić się także nad kształtem, zasadniczo najczęściej będziemy mieli do wyboru płytki kwadratowe lub prostokątne. W przypadku podłóg coraz częściej wybieramy gres, często są to dość grube płytki, możemy naturalnie wybierać różną fakturę, dzięki czemu dobierzemy je według naszych potrzeb.

hiszpanskie-04

Dlaczego warto wybrać gres szkliwiony?

Dobrym pomysłem w przypadku naszej podłogi może okazać się gres szkliwiony, będzie to alternatywa dla standardowych płytek ceramicznych. Warto pamiętać, iż są one bardziej wytrzymałe, możemy stosować ją zarówno na zewnątrz, jak również w środku mieszkania. Oczywiście najpopularniejszy jest gres szkliwiony, który będzie najbardziej atrakcyjny pod względem wizualnym, z pewnością znajdziemy wiele różnych odcieni i kolorów, które będą pasowały do naszej łazienki, kuchni czy też w przedpokoju. Gres szkliwiony powstaje z mieszanki gliny, skalenia, kaolinu oraz piasku kwarcowego, płytki wypalane są w temperaturze powyżej 1000 stopni Celsjusza, a następnie są szkliwione, dodatkowo są także odpowiednio utwardzane. Gres jest materiałem odpornym na zarysowania oraz plamy, dzięki czemu łatwo go wyczyścimy, przez wiele lat zachowa swój wygląd. Oczywiście możemy łatwo umyć go z dodatkiem detergentu, są to płytki, które posiadają niski poziom nasiąkliwości, dzięki czemu dobrze sprawdzają się także na tarasach.

lazienka-02 - Kopia

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się płytki gresowe, które przypominają kamień, przykładowo granit lub też marmur, z pewnością mogą elegancko rozświetlić naszą kuchnię czy też łazienkę. Naturalnie gres możemy obecnie układać także na ścianach, mogą one z powodzeniem imitować płyty marmurowe, co z pewnością doceni wielu klientów. Na rynku znajdziemy także długie, podłużne płytki gresowe, które będą imitowały drewno, z pewnością może być to bardzo dobry pomysł do salonu, dodatkowo możemy wykorzystać je także w kuchni, zwłaszcza jeżeli podłoga w innych pomieszczeniach jest drewniana. Naturalnie możemy wybierać spośród różnych wzorów, bogatej kolorystyki. Z pewnością godne uwagi są płytki paradyz iceland, jest to wytrzymała płytka gresowa, o szerokości 15 i długości 90 lub 120 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?