Niezbędna w gastronomii

Dobrze wyposażony lokal gastronomiczny powinien opierać się na profesjonalnych urządzeniach nie tylko do przygotowywania potraw, ale również tych, które dbają o czystość i sterylność. W tym przypadku mowa o zmywarkach do celów przemysłowych, które zapewnią nam nie tylko higienę, ale i dokładnie umyte oraz wysuszone naczynia. Czyste talerze, szklanki i sztućce, to wizytówka lokali gastronomicznych, które przywiązują uwagę do nawet najdrobniejszych szczegółów wpływających na jakość serwowanych potraw. Dzięki profesjonalnym urządzeniom zmywającym zaoszczędzimy czas na myciu zabrudzonych naczyń i z pewnością unikniemy niepotrzebnych wpadek z niedomytymi naczyniami.

koniec z recznym myciem - zmywarka

Zmywarka gastronomiczna – na co zwracać uwagę?

Profesjonalny sprzęt zmywający to taki, których charakteryzuje się wysoką wydajnością zmywania i wyparzania przy niskim poborze energii elektrycznej oraz wody. Tego typu sprzęty przystosowane są do pracy w wysokiej temperaturze oraz dużej częstotliwości używania. Dobra zmywarka gastronomiczna to taka, której cechy zewnętrzne (materiał z jakiego została wykonana) oraz wewnętrzne (podzespoły takie jak pompa, programator) pozwolą nam na jej wieloletnie użytkowanie. Kolejnym bardzo istotnym elementem wyposażenia jest programator, który pozwoli nam na dobór programu w zależności od zmywanych naczyń oraz ich stopnia zabrudzenia. Prawidłowość funkcjonowania urządzenia i wpływ na jego efektywność mają również płyny do zmywania, dzięki którym bez problemu usuniemy nawet najtrwalszy brud, a naczynia pozostaną bez smug. Istotnym elementem jest również długość gwarancji oraz dostępność części zamiennych i serwisu.

zmywarka przeslowa VISO-55-010615

Podstawowe funkcje

Najważniejszym zadaniem zmywarek gastronomicznych jest efektywne zmywanie naczyń tak, aby nie pozostał na nich brud oraz smugi. Zmywarki classeq oferują bardzo krótkie ale zarazem skuteczne programy dzięki którym będziemy cieszyli się czystymi talerzami, szklankami i sztućcami. Skrócona długość cyklu mycia pozwoli nam zaoszczędzić czas oraz zużycie wody oraz prądu. Program ten trwa zaledwie 2 – 3 minuty, dzięki czemu naczynia w ekspresowym tempie będą gotowe do ponownego użycia. Idealnie gładka i łatwa w czyszczeniu powierzchnia ze stali nierdzewnej pozwoli na utrzymanie zmywarki w należytej czystości. Intuicyjne menu, to kolejna funkcja, która zapewni nam szybki wybór odpowiedniego programu i temperatury zmywania.

Decydując się na wybór odpowiednie zmywarki przeanalizujmy powyższe aspekty, tak aby zakupiony sprzęt służył nam skutecznie przez wiele lat.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?