Młodzieżowe plecaki i tornistry: poradnik dla rodzica

Przygotowanie szkolnej wyprawki to prawdziwe wyzwanie i spędza sen z powiek niejednego rodzica. Nie dość, że koszty są bardzo wysokie, to jeszcze trzeba poradzić sobie z potencjalnym niezadowoleniem ucznia… Taki plecak, taki piórnik? Przecież to wstyd, mamo! Jeśli nie chcesz usłyszeć czegoś podobnego od swojego dziecka, zapoznaj się z niniejszym artykułem.

plecak dla mezczyzny

Warto rozmawiać

Rodzice często pomijają dzieci przy omawianiu spraw finansowych. Bo za małe, bo za dużo chcą, bo nie rozumieją. Nastolatek jednak powinien już mieć właściwe pojęcie w kwestiach kosztów życia codziennego i szkolnych akcesoriów. Warto zatem zawołać swoją pociechę i konkretnie powiedzieć ile pieniędzy planuje się przeznaczyć na wyprawkę do szkoły, a następnie wspólnie szukać optymalnych rozwiązań. W takiej sytuacji uczeń jest bardziej zaangażowany w zakupy, ale też zdaje sobie sprawę z pewnych ograniczeń i powinien mieć mniejsze skłonności do marudzenia.

plecak dla ucznia

Sztuka wyboru

Najmodniejsze młodzieżowe plecaki i tornistry: https://www.brytyjka.pl/plecaki-cat-1.html potrafią być nieco drogie – lecz jeśli producent rzeczywiście zadbał o ich jakość, mogą być warte swojej ceny. Dobrze patrzeć na swoje decyzje zakupowe pod tym kątem. Bardzo ważne jest również osiąganie kompromisu. Przy zakupie jednej droższej rzeczy, na drugiej można nieco zaoszczędzić. Pomaga tutaj określany już wcześniej budżet. W wyborze plecaka trzeba zwracać uwagę na jego pakowność, funkcjonalność i wytrzymałość. Ciężar musi rozkładać się w taki sposób, aby nadmiernie nie obciążać pleców dziecka i nie przyczyniać się do powstawania wad postawy. Jest to ważniejsze od estetyki, ale nie można zapominać, że każdemu zależy na noszeniu atrakcyjnych i po prostu ładnych akcesoriów. Szczególnie w wieku nastoletnim jest to takie ważne. A jeśli nie rozumiesz do końca motywacji swojego dziecka, spytaj je. Tłumacz też, że to, że ktoś ma droższy plecak wcale nie znaczy, że jest lepszy. Pomyślcie też nad udekorowaniem torby za pomocą modnych breloczków.

One thought on “Młodzieżowe plecaki i tornistry: poradnik dla rodzica

  1. młodzieżowe plecaki w dzisiejszych czasach to już nie tornister, fasony od VANS, Converse, Adidas przypominają worki a niżeli typowe plecaki szkolne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?