Czy kupowanie sprzętu do domowej siłowni ma sens?

W tym artykule chcielibyśmy opowiedzieć nieco o kosztach domowej siłowni, karnetu na siłownię, o zakupie własnego sprzętu oraz czy to wszystko ma sens.

Koszty domowej siłowni

Jakie są koszty domowej siłowni? Pierwszym kosztem z jakim na pewno się spotkamy jest zakup sprzętu sportowego niezbędnego do wykonywania ćwiczeń w warunkach domowych. Często taki sprzęt nie jest najtańszy i wielu ludzi bardzo często się zastanawia czy to wszystko się opłaca, skoro mogą zapłacić 100zł i cieszyć się z rzeszy sprzętów na siłowni, wrócimy do tej myśli w kolejnej części artykułu.2022-02-22_160713-min

Pomimo mitu „drogiej siłowni domowej”, chcemy udowodnić że nie jest to w 100-u procentach prawda. Po pierwsze nasza siłownia może być nieco skromniejsza, niż ta profesjonalna w centrum naszego miasta, ale musimy być nieco bardziej kreatywni przy wyborze i wykonywaniu ćwiczeń. Przykładowo zakup hantli regulowanych będzie świetnym wyborem pierwszego sprzętu sportowego, który wykorzystamy do budowania masy mięśniowej. Zestaw hantli pozwoli na wykonanie rzeszy ćwiczeń, nawet takich do których wykorzystujemy inne sprzęty. Często zdarza się, że użytkownicy hantli wykonują ćwiczenia, które na siłowni wykorzystywaliby przy użyciu obciążenia w połączeniu z gryfem prostym. Zakup hantli wcale nie musi być drogi, nie musimy od razu decydować się na kupienie hantli żeliwnych, które oczywiście są świetne, mają bardzo dużą wytrzymałość, małe wymiary i doskonałą opinię wśród użytkowników, ale możemy początkowo zdecydować się na hantle bitumiczne. Są one tańsze, bezpieczniejsze w stosunku do podłóg w naszych domach/mieszkaniach oraz zapewniają wszystko to co hantle żeliwne. Mają one oczywiście swoje ograniczenia, jak na przykład większe rozmiary, które negatywnie wpływają w przypadku ćwiczących w mniejszych mieszkaniach, czy też ich wytrzymałość jest mniejsza, niż hantli żeliwnych czy stalowych. Uważamy jednak, że przy odpowiedniej ostrożności i uważności przy ćwiczeniach nasze hantle bitumiczne, które kupimy posłużą nam przez bardzo długi okres czasu, a może nawet uda nam się je odsprzedaż gdy będziemy chcieli nieco zmienić naszą domową siłownię .

Kolejnym zakupem jakiego dokonują użytkownicy domowych siłowni jest składana, regulowana ławka do ćwiczeń. Dlaczego składana? Zaoszczędzimy miejsce i będziemy mogli ją schować za przysłowiową szafę, by nie przeszkadzała w codziennych czynnościach. Czy koszt takiej ławki jest duży? Wszystko zależy czego dokładnie wymagamy od takiego sprzętu, jeżeli chcemy by była to ławka z wyciągiem, ze stojakiem oraz wszelkimi dostawkami, które często występują na siłowniach profesjonalnych – oczywiście zapłacimy fortunę. Jednakże nie wszystko stracone! Składane, regulowane ławki, które posiadają stojak czy dostawkę pozwalającą na rozpiętki czy trening łydek wcale nie muszą być drogie. Bardzo fajnym przykładem takiej ławki jest ta z asortymentu internetowego sklepu sportowego https://www.sport-blast.pl, która posiada wszystkie wymienione składowe w cenie 379,99zł z dostawą!

2022-02-22_160830-min

Koszty korzystania z siłowni profesjonalnej

Dobrze, mamy już za sobą koszty domowej siłowni, ale dla kontrastu powinniśmy się chwilę skupić na kosztach korzystania z siłowni profesjonalnej w Państwa mieście lub jak to się, niestety często zdarza w sąsiednim mieście (w przypadku małych miast i wsi).
Pierwszym kosztem z jakim musimy się liczyć jest na pewno koszt karnetu na siłownię. W małych miastach może to być nieduży koszt, który w skali roku wyniesie nas kilkaset złotych, ale w cenie rocznego karnetu na taką siłownię możemy sobie pozwolić na zakup niezbędnych sprzętów do domowej siłowni, a jeszcze zostanie nam w portfelu gotówka na, np. odżywki białkowe. W dużych miastach koszt karnetu na siłownię jest już dosyć sporym wydatkiem, chyba że korzystamy z tzw. „siłowni osiedlowej”, ale często jest ona słabo wyposażona. Cena karnetu rocznego w dużej siłowni może nawet osiągnąć 1000zł+.

Drugim kosztem korzystania z siłowni profesjonalnej są na pewno dojazdy. Nie każdy miększa obok siłowni, zwłaszcza mieszkańcy małych miast czy wsi. Jeżeli chcemy przeprowadzić przykładowo trzy treningi tygodniowo musimy się liczyć z dużymi kosztami eksploatacji pojazdu, zwłaszcza przy obecnych kosztach benzyny.

Czy warto więc zakupić sprzęt do domowej siłowni?

Według nas, jak najbardziej warto zakupić sprzęt do domowej siłowni. Koszty założenia domowej siłowni są nieporównywalnie niższe przy korzystaniu z profesjonalnej siłowni w dłuższym okresie czasu. Jeżeli nasza przygoda z siłownią dodatkowo się zakończy (znudzimy się trenowaniem, czy po prostu skończymy ze sportem) będziemy mogli sprzedać nasz sprzęt kolejnym użytkownikom domowych siłowni! W przypadku karnetu na siłownię tego nie zrobimy, w 90% przypadków jest to niemożliwe, a anulowanie subskrybcji przed czasem wiąże się z karami od siłowni. Dlatego też zachęcamy do zakupu sprzętu sportowego w internetowym sklepie sportowym, którego asortyment pozwoli na wybór produktów dla początkujących, ale także dla ekspertów ćwiczeń siłowych!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?