Zdrowo, pięknie i komfortowo

Wizyta u ginekologa jest dla każdej kobiety ważnym spotkaniem, podczas którego ma ona czuć się bezpiecznie oraz komfortowo. Lekarz tej specjalizacji zajmuje się najbardziej intymną strefą ciała w związku z tym powinien być delikatny, skupiony a poziom jego wiedzy musi być na tyle wysoki aby jak najlepiej poinformować pacjentkę o ważnych zaleceniach, badaniach oraz obserwowaniu sygnałów wysyłanych przez organizm.

Lekarz czy lekarka o to jest pytanie

Powszechnie znana jest opinia, że to właśnie mężczyzna wykonujący zawód lekarza ginekologii lepiej się do tego nadaje patrząc od strony odczuć pacjentki. Nic bardziej mylnego. Trudno obalić stereotyp nie sprawdzając obu płci zajmujących się tą profesją. Choć kobieta lekarz wie doskonale jakie odczucia psychiczne i fizyczne może odczuwać pacjentka podczas badania ginekologicznego, wszystko zależy od odpowiedniego podejścia do kobiety i kwestii z jaką przyszła do gabinetu. Oprócz specjalistycznej wiedzy ważniejszymi cechami podczas takiego badania są ciepłe ręce ginekologa oraz odpowiednie podejście psychologiczne, które doda otuchy, rozluźni zdenerwowane kobiety czy poprawi humor tym zatroskanym.

kobieta w ciazy

W jakiej sprawie do lekarza?

Jedną, zdaje się z najpopularniejszych kwestii podejmowanych u lekarza tej specjalizacji jest spodziewanie się potomka – opieka nad przyszłą mamą oraz jej maleństwem do czasu porodu. Oprócz tego są to: znalezienie przyczyn oraz leczenie niepłodności, działania mające na celu antykoncepcję, badanie oraz profilaktyka w przypadku niepełnoletnich dziewcząt. Lekarz ginekolog wykonuje badania cytologiczne oraz ultrasonograficzne m.in. genetyczne, ginekologiczne, ciążowe, piersi, prostaty, jąder. Zajmuje się leczeniem endometriozy, nadżerek, wysiłkowego nietrzymania moczu. Oprócz tego może wykonywać zabiegi natury estetycznej typu rewitalizacja okolic intymnych, usunięcie błony dziewiczej, fotoodmładzanie, redukcja rozstępów, blizn.

Szukając profesjonalnego gabinetu ginekologicznego w Krakowie warto zgłosić się do Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich Róży Sobocińskiej. Gabinet ginekologiczny Rosemedica (Kraków) to placówka, która mieści się przy ulicy Grzegórzeckiej 12. Jest gustownie urządzona, zapewnia spokój, komfort, poczucie intymności. Wyposażenie to m.in. najnowszej technologii laser Fotona zapewniający bezbolesne, szybkie wykonanie zabiegu; Ultrasonograf pokazujący obraz w animacji 3D/4D. Zespół lekarzy wyróżnia się ponadprzeciętną wiedzą medyczną oraz odpowiednim podejściem do pacjentki, tak by podczas wizyty czuła się komfortowo, zdobyła wszelkie potrzebne informacje oraz badania aby pozostać w jak najlepszym zdrowiu oraz czuć się piękniej po zabiegach estetycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?