Na co należy zwracać uwagę przy wyborze mieszkania

Mieszkanie będzie kupującemu służyć przez dłuższy okres czasu. Przy tak dużym wyborze mieszkań na rynku, warto porównać ze sobą oglądane mieszkania pod względem wielu aspektów, aby dobrze dobrać sobie wymarzone mieszkanie.

Często niesprawdzaną do końca kwestią jest okolica. Ludzie zbyt bardzo skupieni są na samym standardzie mieszkania i często okazuje się, że z danej okolicy wszędzie mają daleko. Dobra lokalizacja powinna być bezpieczna, na tyle, żebyśmy w nocy nie bali się wracać do domu. Decydują o tym na przykład ilość latarni, które w nocy będą oświetlać okolicę, fakt czy dane osiedle jest monitorowane, czy jest zamknięte i czy wejście na nie wymaga specjalnych uprawnień. Zazwyczaj bezpieczniejsze osiedla zamieszkiwane są przez osoby starsze, warto więc rozejrzeć się w jakim wieku są ludzie przechadzający się po osiedlu. Inną kwestią dotyczącą okolicy jest liczba ważnych punktów, takich jak: apteki, sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, poczty, kościoły, szkoły. Takie miejsca powinny być blisko dostępne, gdyż ludzie korzystają z nich niemal codziennie. Dla studentów, którzy mają ograniczony budżet dobrze byłoby, gdyby w najbliższej okolicy były jakiekolwiek z popularnych sklepów wielkopowierzchniowych, gdyż przez swoje niskie ceny znacznie zmniejszają koszty życia. Dojazd transportem miejskim do ważnych miejsc, szczególnie dla niezmotoryzowanych osób jest bardzo istotny. Najlepiej jeżeli bez przesiadki dotrzemy w sensownym czasie do miejsc do których codziennie dojeżdżamy. Dla niektórych ludzi ważna również będzie komunikacja nocna, szczególnie nocne połączenie z centrum czy dworca PKP.

domy na sprzedaz

Drugą rzeczą, którą łatwo przeoczyć przy wynajmowaniu mieszkania jest wyposażenie. W każdym domu powinny być: sprawny piekarnik, pralka, zamrażarka. Braku któregoś z tych sprzętów łatwo nie zauważyć, natomiast są to podstawowe, niezbędne do życia urządzenia gospodarstwa domowego, które w razie wynajmu – powinny być zapewnione przez właściciela.  Jeżeli większość podłóg zajmują wykładziny i dywany, na stanie powinien być jeszcze odkurzacz, a jeżeli przodują panele, wystarczy miotła, zmiotka i szufelka.

Łóżko, biurko i szafa – te 3 podstawowe przedmioty powinny znajdywać się w każdym pokoju, w przypadku wynajmu. Ważny również jest typ ogrzewania, centralne ogrzewania są stosunkowo tanie, natomiast gazowe w okresie zimowym potrafią dodać kilkaset złotych miesięcznie do rachunku. Zazwyczaj, ogrzewanie gazowe spotyka się w odremontowanych kamienicach, widać to na przykładzie nieruchomości Przemyśla. Często warto dowiedzieć się dodatkowo jakie opłaty są uwzględnione w czynszu dla spółdzielni, gdyż nie ma stałej zasady co do tej kwestii.

Reasumując, wybierając mieszkanie lub dom należy wypatrywać różnych rzeczy w zależności od tego, czy chce się wynająć, czy kupić daną nieruchomość. Bez względu w jakim mieście poszukuje się mieszkania, czy to nie Warszawie, czy nieruchomości w Przemyślu, ważne, aby stosować te same kryteria. Jedna rzecz jest niezmienna – wybrane miejsce powinno mieć dobrą lokalizację, być bezpieczne i zapewniać szybki dostęp do użytecznych miejsc. Stosując powyższe wskazówki łatwo jest uniknąć dodatkowych opłat i zmniejszyć koszty życia. Najważniejszą jednak zasadą jest cierpliwe szukanie , zaplanowane odpowiednio wcześnie, aby uniknąć sytuacji, gdy z braku czasu trzeba wybrać jedyną dostępną opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?