Czy regularna dezynsekcja jest koniecznością?

Niejednokrotnie, mieszkając w bloku, mamy sytuację gdy w budynku przeprowadzana jest tak zwana dezynsekcja. Mowa tutaj o akcji odrobaczania budynku, czyli usuwania insektów, owadów i innych tego typu szkodników. Zazwyczaj wtedy pracownicy wchodzą nam do mieszkań i rozpylają różne niezbyt przyjemne w zapachu substancje, zazwyczaj w pionach technicznych, przewodach wentylacyjnych i innych normalnie niedostępnych przestrzeniach. Sprawdźmy więc czy te działania są konieczne dla dobrego funkcjonowania budynku wielorodzinnego.

Pluskwa domowa

Przeprowadzanie dezynsekcji ma za zadanie niedopuszczenie do rozwinięcia się w budynku wielorodzinnym różnych nieprzyjemnych sytuacji, typu robactwa takiego jak prusaki, karaczany i inne. Mogą one bowiem przenosić różne choroby i tym podobne, jednak zwłaszcza problematyczne jest tutaj to, że jest to po prostu mocno niehigieniczne. Wobec tego regularnie przeprowadzana dezynsekcja jest absolutną koniecznością, ponieważ pozwala pozwala pozbyć się tego typu rzeczy. Wobec powyższego zawsze wtedy, gdy pracownicy potrzebują dostać się do naszego mieszkania, starajmy się być na miejscu i otworzyć im drzwi, ponieważ leży to w naszym własnym interesie. W innym przypadku stawiamy się niestety w takiej sytuacji, gdzie w naszym mieszkaniu pojawia się mnóstwo różnych robaków, a my nie wiemy co z tym zrobić.

Dezynsekcja prowadzona jest najczęściej przez wyspecjalizowane firmy, które są wynajmowane przez spółdzielnie mieszkaniowe. Czasami firma działa tuż przy spółdzielni, zdarza się też że spółdzielnia sama w sobie posiada komórkę do walki z insektami w blokach i zatrudnia w tym celu  pracowników, posiada odpowiedni sprzęt i tak dalej. Mamy nadzieję, że nasz wpis wyjaśnił póki co dobitnie, dlaczego tak bardzo potrzebna jest regularna dezynsekcja Siedlce są jednym z miast, gdzie spółdzielnie mieszkaniowe bardzo mocno przykładają się do tego, by w blokach nie lęgły się jakieś robaki typu prusaki, karaluchy, karaczany i tak dalej. Dzięki dotacjom, jakie dostają na tym cele z budżetu miejskiego, możliwe jest przeprowadzanie regularnych i profesjonalnych działań dezynsekcyjnych.

pluskwa domowa gniazdo w luzku

Pamiętajmy, że zabieg dezynsekcji w mieszkaniu jest zasadniczo bezinwazyjny. Musimy jedynie udostępnić pracownikom miejsca takie jak piony techniczne, a więc otworzyć drzwiczki rewizyjne, a także kanały wentylacyjne. Tam aplikowany będzie specjalny środek, który działa na owady i insekty jak trutka, a z drugiej strony ma także działanie odstraszające. Zabiegi wykonywane są średnio raz w roku, natomiast jeśli w bloku są obecne robaki i jest z nimi problem, to wtedy dezynsekcję należy przeprowadzać odpowiednio częściej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?